AGD Doskonałe.

   ,,Mniej znaczy więcej’’ – kredo Reinharda Segersa – twórcy projektów Gaggenau, w jego opinii piękno urządzeń, to wynik starań o stworzenie form zredukowanych do cech najistotniejszych.
Prekursorem zmian we wzornictwie urządzeń, jest bez wątpienia firma Gaggenau.  Jej historia  sięga 300 lat w trakcie, których wyspecjalizowali się w produkcji profesjonalnych urządzeń kuchennych. Śmiało można mówić tu, także o pięknie formy oraz  doskonałych proporcjach. Charakterystyczna stylistyka i pomysłowość rozwiązań sprawiają, że ich styl przeszedł do klasyki wzornictwa.
Formato Blog, Gaggenau, sety
Fot. mat. pras. Gaggenau

Jednym z oryginalniejszych i nietypowych pomysłów tej firmy, jest zaprojektowanie urządzeń w formie ,,setów’’.  Dzięki niemu nie musimy ograniczać się do jednego rodzaju np. płyty grzejnej.  Mamy możliwość dowolnej kombinacji urządzeń, które nas interesują.  Zestawiamy ze sobą panel gazowy, indukcyjny,  płytę Tepan Yaki  i palnik gazowy na Wok.  Taka zabudowa, dzięki swojej geometrycznej prostocie pięknie ozdobi blat. Urządzenia tworzą harmonijny układ graficzny, przez użycie tego samego kształtu, dla wszystkich elementów. Kosmiczna stylistyka ozdobiona została tradycyjnymi kurkami, pokrętłami, które zabudowuje się we froncie szafek dolnych. 
Formato Blog, Gaggenau
Fot. mat. pras. Gaggenau





W poszukiwaniach doskonałości, najodważniej kroczy firma Elica,  producent oryginalnych okapów kuchennych. Urządzenia te charakteryzują doskonałe proporcje i piękno użytych materiałów. Zdają się zaprzeczać , że ich pierwotnym przeznaczeniem jest banalna funkcja wentylacji. Okapy przejmują rolę dosłownie zdobniczą, dzięki doskonałej jakości i wyjątkowym kształtom.  Jednym z bardziej zaskakujących pomysłów tego producenta jest rezygnacja z formy wiszącej. Proponują ascetyczny okap wysuwany z blatu ! Jest to rozwiązanie dla kuchni łączonych z resztą pomieszczeń, tzw. otwartych, w których standardowa forma okapu zamontowanego nad płytą, może zbyt ostentacyjnie definiować przeznaczanie pomieszczenia. Taki sposób montażu w blacie, jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących minimalizm. Decyzja należy do nas.
Formato Blog, Elica
Fot. mat, pras. Elica




Kolejna z czołowych firm, zajmująca się produkcją urządzeń kuchennych z „górnej półki”, o wyróżniającym się wzornictwie, to Miele. Zaproponowała w swojej ofercie okap wtapiający się w otoczenie, dzięki możliwości zabudowania. Okap zamontowany na ścianie, po złożeniu całkowicie się z nią integruje, a w fazie pracy, dzięki swojej konstrukcji jest niezwykle ergonomiczny. Dodatkowym estetycznym atutem tego urządzenia jest dodatkowa funkcja. Sensorowe sterowanie poszerzone zostało o funkcję oświetlenia. Umieszczone na okapie diody LED mogą generować kolor czerwony, zielony, niebieski czy po prostu biały. Przycisk umożliwia także miksowanie tych barw, dzięki czemu możemy uzyskać różne efekty świetlne.




Formato Blog, Miele
Fot. mat. pras. Miele
Formato Blog, Miele
Fot. mat. pras. Miele
   Myślę, że ta wszechobecna chęć doskonalenia formy przedmiotów, i zapotrzebowanie na, co raz to nowe oblicza funkcji, to właśnie cywilizacja.  My mamy szczęście żyjemy w złotym wieku wzornictwa. 

Komentarze